ANNENİN BEŞ DAKİKAYA İHTİYACI VAR

ANNENİN BEŞ DAKİKAYA İHTİYACI VAR
     Amerikalı hayvan bilimi uzmanı ve Colorado Devlet Üniversitesi’nde profesör, yazar, otizm aktivisti ve hayvancılık sektöründe hayvan davranışları alanında danışman olan Prof. Dr.Temple Grandin ‘in hayat hikayesini anlatan bu filmin değerli ebeveynler tarafindan seyretmesinin çocuk eğitimi konusunda faydalı olacağını düşünüyorum.

    Dört yaşına kadar konuşamayan, sik sik ofke nöbetleri geçiren konuşması mümkün değil denilmesine ragmen annesinin ustun gayretleriyle konuşmayı öğrenen sıradışı bir çocuk…O cocuk sıradışıymis bizimki normal, seyretmeye gerek yok diye dusunmeleyelim:) Annenin hicbir zaman umudunu kaybetmemesi ,engin şefkati, öğretmenlerinin bakış açısı ve toplumdaki kalıplaşmış düşüncelerin aslinda en iyi fikir olmayabilirligi belki bizim hayatimizda da yeni pencereler acilmasina sebep olabilir.


Filmdeki annenin cocuguna yaklaşımı belki çocuklarımıza olan sabrımızı artirir ya da en azindan onlarin bizim gibi hayata bakmadiklarini bize yeniden hatırlatır. Çocuğumuza ya da öğrencimize dogru bildigimiz dogrulari dikte ederkeb belki kendi kendimize 5 dk’ya ihtiyacım var diyebiliriz.


Iyi seyirler


Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.