BU KADAR FAZLA KONUYLA NASIL BAŞA ÇIKARIM?

BU KADAR FAZLA KONUYLA NASIL BAŞA ÇIKARIM?

Sosyal bilgiler dersi adi altindaki -Coğrafya+Vatandaslik+Tarih konuları

Fen Bilimleri adıyla – Fizik-Biyoloji -Kimya

Matematik’ in içinde Geometri

Temelleri atilan ortaokulda bir insan evladının bunlarin hepsine ilgisinin ve sevgisinin  ya da yüksek kapasitesinin olmasi gerekiyor ki TEOGda basari elde edebilsin.

      Olumlu dusunecek olursak 🙂 yemek sofrasinin çeşidi bol olanını, ev eşyalarının cok yer kaplayanını, sosyal medya hesabının bol arkadaşlısını makbul görüyorsak bu kadar çeşitli dersi ve konuyu öğrenmek zorunda olmamizi da yadirgamamiz gerekir zannımca.

      Ilkokulda okuma-yazma öğrenme çabasıyla başlayan egitim yolculuğumuzda ilerlerken elimizde bir mıknatıs varmışcasına her sene konular birbirinin uzerine eklenir.Eğer gecmisten gelen konu eksiklerimiz varsa eski konularin uzerine bina edilen konulari anlamakta zorlanabiliriz. İşte bu noktada cizgi filmlerde izlediğimiz esya dolu odanin uzerine yıkılan kahraman gibi konularin fazlalığında boğulmamak için tedbirimizi erken almalıyız.

       Ilkokulda ödev yapmakta zorlanma ,Matematikte özellikle problem çözme ve dört islem konularinda ve  okuduğunu anlamada zorluk çekiliyorsa durumun analizi yapılıp bir yol haritasi çizilmeye başlanmalıdır.

      Hadi! Sorumluluklarımız artmadan eksiklerimizi tamamlayalim.

Fatma YILDIZ AKÇİÇEK
Egitim ve Öğrenci Koçu
     
   
   
     

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.