DUYDUKLARIMIZ DA BIZI BESLER

DUYDUKLARIMIZ DA BIZI BESLER

Dizilerde hastanın başında durup “Ben yanındayım,atlatacaksın,iyileseceksin,güçlüsün ” benzeri sözleriyle hastayı avutmaya çalışan karakterler vardır.
Bir dizide de Allah hayırlı şifa versin. Hücrelerimizden galaksilere kadar her şeyi yöneten Rabbim bu hastalıktan almamız gereken dersi almayı nasib edip acılarımızı dindirsin gibi cümleler kuranı görmedik maalesef.

Hadi bu kadarı da çok dindar hareketler olsun  Allah şifa versin cümlesi bile yok…

Aciz bir kul ; koca kainatta zerre kadar yer kaplamayan diğer insan hastanın yanındaymış…ona güç veriyormuş.. gülesim geliyor.

Yediğin yemeği miyokondriye gönderen , bunu enerjiye cevir emri veren kim?

Akilli olsak zaten gücümüzü Allahtan almayı dileriz.Aciz kulların elinde ne var ki?

Neslimiz izlediği videolarda süper kahramanlar, televizyonda da gücünü paradan ya da insanlardan alan karakterler görüyor. Düşüncelerin beslenme kaynağı hep bir yaratıcıyı inkar ediyor.

Bari sözlerimizle günde 1 kez olsun Rabbimizi analım Allah şifa versin diyelim. meyveyi  de  senin dilindeki tad duygusunu da yaratan Allah diyelim…Demek ki tek bir yaratıcı var diyelim…

En azından haftada bir aile okuma saatimiz olsun.Yoksa neslimizin imansız olmaması için bir dayanak yok. Neslin beslenme kaynaklarında Rab kavramı yok.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.