OLUMLU TELKİN-SU DENEYİ

OLUMLU TELKİN-SU DENEYİNeden Allah’ı zikretmek insana iyi gelir? Aynı kelimelerin tekrarlanması
Masaru Emoto’nun insan bilincinin suyun moleküler yapısı üzerinde etkisi ile ilgili su deneyi:


Ben dini temsil edebilecek bir insan değilim sadece benim gibi düşünmüş olan düşünebilecek arkadaşlara hissettiklerimi ifade etmek istiyorum. Allah’ı zikretmenin bizdeki tesiri ve neden aynı ifadeyi defalarca tekrarlıyoruz ?sorusu universitedeyken kafamı meşgul eden sorulardandı. Bu soruya cevaplar bulmustum ama olayi icsellestirememistim.

Ta ki çoğu kadının yaşadığı 35 yaş deneyimi/arızası benim bu dünyadaki gerçek amacım nedir? vs soruları üzerine Deepak Chopra ‘nin meditasyon çalışmalarını deneyene kadar. Deepak Chopra meditasyonlarında nefes çalışmalarından önce kişilere bazı olumlu telkinler veriyor kişilerde yerleşmiş olumsuz düşünce kalıplarını düzeltmeye çalışıyor sonra nefes çalışmalarında aynı kelimeleri tekrarlatyordu.

Masaru Emoto’nun su deneyi ile olumlu telkin yapılmış su moleküllerinin moleküler yapısındaki olumlu değişim, olumsuz telkin yapılan su moleküllerindeki olumsuz değişim de bana ‘La havle vela kuvvete illa billahil aliyim azim’ cümlesini hatırlattı.Turkce anlamı,
“BÜTÜN GÜÇ VE KUVVET, YALNIZCA EN YÜCE VE EN BÜYÜK OLAN ALLAH’IN (C.C.) YARDIMIYLA ELDE EDİLİR.”
olan sözlere, vücudumuzun yaklaşık yüzde 60’i sudan oluşan, sürekli ya dinlemeye, beslenmeye ,enerjiye ,guce ihtiyacı olan bizleri bu sözleri tekrarlamak ne kadar rahatlatıcı olacaktır.Gucun gercek kaynağı olan Yaratici’dan direk yardim isteyebilmek de biz aciz kullar için ne büyük lütuf.

////İmam-ı Rabbanî (ks) Hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” okurdu. Okumaya başlarken ve okuyunca yüzer defa Salevat getirirdi. (Tefsir-i Mazherî)] https://www.muhammed.gen.tr/gunluk-okunmasi-gereken-dualar/
////

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.