TECVİD ÖĞRENMEK Mİ????

TECVİD ÖĞRENMEK Mİ????

             Bizim 80lilere ya da 90lilara Kur-an-ı Kerim’i okumayı nasıl öğrendin ?diye sorsak çoğumuz yazlari camiye giderdim, her sene taaam Kuran’a geçecekken yaz bitti:)) sonra kisisel çabamla öğrendim simdi de 2 sayfa okuyorum yoruluyorum der. Bazılarımızdan da okulda Kuran dersi vardı ders olarak ögrendim ama su an yavas okuyabiliyorum cevabini alırız.

       Zamanin artirdigi sorumluluklar gelmeden Kuran-ı Kerim’i seri ve düzgün okuyabilir hale gelseydik guzel olmaz miydi?

       Neyse ki artik bizim cocuklarimiz icin okula baslamadan Kuran öğrenebilecekleri kurslar mevcut. Ses temelli cumle yontemi ile benzer yontemde oldugu icin cocugunuzun 1.siniftan once Kuran ogrenmesinin okuma-yazma sürecini daha kolay atlatmasına sebep olabilecegine de değinebiliriz.

           Fotoğraflarda ornek sayfalar paylastigim bu kitapla Tecvid konulari akilda kalici sekilde işlenmiş.

       Gercek hayattan bir örnek vermek gerekirse: Birlikte hafta ici çalışarak sevgili 4.sinif ogrencimle bu kitabi isledik.3 ay gibi kisa bir sürede tum tecvid konularini bitirdik.Ogrencim, tavsiye ettigim videolarla ve birebir derslerimizde her kelimesini düzgün olarak okumaya calisarak Kur’an-ı Kerim’i artik daha seri ve doğru okuyor.

         Şimdi yasi küçük sonra öğrenir diyerek ertelemeyin.Okul dersleri zorlasmadan ve sinav maratonuna girmeden çocuğunuzun hayati boyunca ihtiyaci olacak bu yetenegi kazanmasina vesile olun. Cocuk psikolojisini anlamada uzman ve amaci dinimizi sevdirmek olan uzmanlardan yardim isteyin.

         

Öğrenci ve Eğitim Koçu
Fatma Yıldız Akçiçek

       

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.